Order

Please Notice.

Vážení zákazníci, 

z důvodů rozhodnutí vlády České Republiky a vlády Slovenské Republiky o opatřeních proti Covid-19, je nutné naše termíny odjezdů z ČR/ SK a UK odložit do odvolání. V případě uvolnění  průjezdu hranic vás budeme obratem kontaktovat.

Děkujeme za pochopení 

 Pulsar Express LTD 

Dear Customers,

As the Czech and Slovak governments have decided to close their borders to reduce the spread of COVID-19, unfortantely we are no longer able to deliver goods from there until further notice.

When the borders are reopened we will update you immediately regarding your deliveries.

Thank you for understanding.

Pulsar Express LTDSelect a service type Select direction
Select a zone Download zone map
Select your currency

Sender

Recipient

Packages
Add packages
Pallets
Add pallete
Choose payment method
Preferred date
By submitting the order you agree to terms and conditions and privacy policy.

Inquiry

Select a service type Select direction
Select a zone

Sender

Recipient

By submitting the order you agree to terms and conditions and privacy policy.

Reference

Dagmar Michálková26.7.2018

Rada by som poďakovala za skutočne expresné (do 24 hodín) a nadštandardné doručenie zásielky z Čiech až do Košíc na Slovensku. Vzhľadom k veku a imobilite rodičov, veľmi oceňujem pre nich komfortné doručenie objemného balíka až do bytu.

Eva Bratkova1.5.2018

Vyuzila som sluzby Pulsar Express po prvy krat a s dorucenim mojej zasielky som bola velmi spokojna. Posielala som balik z UK na SK. Balik vyzdvihol sofer podla dohody a bol doruceny vcas. Stretla som sa s velkou ochotou a jednoznacne mozem povedat, ze sluzby tejto firmy budem vyuzivat aj v buducnosti.

Jana und Toni Paska14.6.2018

Vielen dank für nette und profesionele Servis bei Transpor
unsere 2 speziele Sportgeräte von Prag nach Deutschland. Transport war gut, schnell und pünktlich zum unsere volle Zufriedenheit. Wenn wir brauchen wieder ein Transport wenden wir wieder auf diese gute Firma.

Jitka Vitáčková10.5.2018

Potřebovala jsem zaslat cestovní pas synovi do Londýna. Vše bez problémů. Mohu jen doporučit.

Josef Svoboda26.3.2018

Zasílám hodně zásilek do Anglie, Slovenska i Maďarska. I když společnost nemá Maďarko v nabídce, tak nebyl problém se dohodnout. Jen a jen spokojenost a díky.

Karolína Brožková6.6.2018

Fast and good delivery! The packages were always delivered when expected, the drivers were friendly and accommodating. Pulsar Express meets and at times exceeds expectations. 100% recommended

Lucie Červená4.7.2018

S majitelem společnosti Pulsar express spolupracujeme více jak 3 roky a mohu jen chválit. Především oceňuji spolehlivost , vstřícnost a ochotu. Zásilku doručí v jakoukoli dobu dle dohody.

Philip Hladký Buxusson5.4.2018

A very reliable delivery service, I’ve been always very happy with all be done for me.I ordered one day come at the second day was it for pick up in United Kingdom is in the third dear already have it in the Czech Republic.very nice lady to deal with and high-quality of delivery I am very very satisfied and always looking forward to use them for my business.I would totally recommend it further.

© ARSYLINE 2020
Warning
Close